BALI – PURA TIRTHA EMPUL TEMPLE

 

IMG_1599_1

Indonézsky ostrov Bali je hinduistický. Viac ako 90 % obyvateľov sa hlási práve k tomuto náboženstvu. Navštívili sme niekoľko hinduistických chrámov. K dôležitým (historicky i nábožensky) patrí chrámový komplex PURA TIRTHA EMPUL v krásnom zeleném údolí centrálneho Bali v dedine Tampak Siring.

The Indonesian island Bali is Hindu. More than 90% of the population claim allegiance to this religion. We visited a few Hindu temples. Very important one (historically and religiously) is a temple complex Pura Tirtha Empul in the beautiful green valley in central Bali village Tampak SiringeIMG_1567

IMG_1582IMG_1586

PURA TIRTHA EMPUL bol postavený v roku 962 nášho letopočtu. Chrám má prameň čistej horskej vody, ktorú veriaci používajú na svoju očistu. Legenda hovorí, že posvätný prameň bol vytvorený bohom Indra. Jeho vojsko bolo otrávené démonickým kráľom Mayadanawa, a tak sa prebodol Zem, aby  vytvoril fontánu nesmrteľnosti, ktorá ich mala oživiť. Prameň sa nazýva aj Balinézska fontána večnej mladosti.

PURA Tirtha Empul was built in 962 AD. The temple has a pure mountain spring water, which believers use for your purification. Legend has it that the sacred spring was created by the god Indra. His forces had been poisoned by Mayadanawa, so he pierced the earth to create a fountain of immortality to revive them. The spring is also called Balinese fountain of eternal youth.

IMG_1596

 IMG_1555

Na kopci po ľavej strane je Prezidentský palác Tampasiring z roku 1954. Postaviť ho dal prezident Sukarno a dodnes je vládnou budovou. Pre verejnosť sa otvára len príležitostne. Škoda, rada by som si ho pozrela.

On the hill on the left side of the Presidential Palace Tampasiring from the year 1954. I tis built by President Sukarno and is still government building. It opens to the public occasionally. I tis pity ,I would like to visit it.

 

IMG_1561

 

IMG_1605

 

♥♥♥

 • Monika

  Wow….have to see myself…..

  • paradiseflosten@gmail.com

   This temple is really amazing.

  • Flosten Paradise

   This temple is really amazing.